settingsAccountsettings
Menusettings

Hücresel Veri Ağı

0 oy
Merhaba iphone 5 cihazım var , bir internet paketi aldım vodafone dan 1 gb ilk iki günde yaklaşık 160 mb harcadı nette çok fazla birşey yaptığım da yok sadece facebook twitter ve haberlere bakıyorum.

Deneme yapmak için hücresel veri ağını açtım hiçbir sayfaya veya uygulamaya giriş yapmadım fakat internet kullanımına baktığımda sürekli kb arttığını gördüm yani 20 dk içinde yaklaşık 1 mb gidiyordu hiçbir işlem yapmamama rağmen.

Öyle zannediyorum ki telefon arka planda birşeyleri yüklüyor veya güncelliyor , internet paketim sınırlı o yüzden böyle giderse yetmeyecek.Bu konuda nasıl bir çözüm üretebiliriz , arka planda yapılan işlemleri nasıl görebiliriz veya bu güncellemeleri kapatma şansımız var mıdır ?

Vodafone'u aradığımda kadın bana iphone cihazları otomatik güncelleme yapar o yüzden mb gidiyordur dedi ne kadar doğru bilmiyorum eğer doğruysa bunları nasıl kapatırız .
8, Şubat, 2013 iPhone kategorisinde Cfstyle (140 puan) tarafından soruldu
Hücresel Veri Ağı'nın açık olması demek sadece senin interneti elle yönettiğin anlamına gelmez. Girdiğin Facebook ya da Twitter dışında Mail, Borsa, Hava Durumu, Game Center gibi uygulamaların hepsi internet harcar.
Bunları nasıl kapatabilirim ?
Kapatılamıyor diye biliyorum. Yani Hücresel Veri Ağı açıldığında yukarıda saydıklarım da işlev görmeye başlıyor
Bu kötü ya vodafone dan 1gb paket kullanıyorum onu da tam anlamış değilim "Aylık verilen 1 GB data kullanım miktarının aşılması durumunda ücretlendirme yapılmaz" diyor.Yani 1 gb yi aşsak da sorun yok demek mi bu ?
büyük ihtimalle 96 kbit e düşüyordur hızı

4 Cevaplar

0 oy
Anlattıklarına göre bu harcanan kota normal değil.
8, Şubat, 2013 Bozobey (19,740 puan) tarafından cevaplandı
Birşeyler oluyor arka planda ama nedir anlamadım
0 oy
3g yi kapatip ,,bir sure Edge de denesen.....
9, Şubat, 2013 erberk (4,530 puan) tarafından cevaplandı
edge ne oluyor hocam nerden ayarlamamız lazım
3g yi kapatinca zaten otomatik E diye gorursun..edge ,3g den onceki sebeke baglantisi,internet baglantisi,hızı daha yavastir,,idare eder gibi yani…
yani ayarlardan 3G yi kapatip veri indirme durumunu kontrol edebilirsin…farkı belki anlasilir…
Söylediğiniz gibi yaptım hocam yine aynı şekilde , hiçbir site girişi ve uuygulama kullanımı olmamasına rağmen kb düşüyor ne iş anlamadım
0 oy
Veri tüketimini azaltmak istiyorsan indirdiğin uygulamaların ve oyunların bildirimlerini tamamen hepsini kapat yani uygulama işareti sesler kilitli ekranda görüntüle gibi...böylelikle bunlar arkada çalışıp veri tüketemezler
10, Şubat, 2013 mertberkin (1,070 puan) tarafından cevaplandı
Neredeyse bütün bildirimleri kapattım sadece mesajlar ve telefon açık ama yine gidiyor kb
0 oy
yani klasik bir yontem olacak ama iphone u sıfırlamak,,,gerekli yedekleri alip(ozellikle foto ve videolar) yeni cihaz seklinde geri yukleme yapmak olacak...bir sıkıntı oldugu aşikar.....
10, Şubat, 2013 erberk (4,530 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,909 soru

32,023 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
5, Aralık, 2013 iPhone kategorisinde duyguduygu (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
11, Ocak, 2012 iPad kategorisinde cnozgur (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
31, Temmuz, 2013 iPhone kategorisinde mucahit.s (468 puan) tarafından soruldu
...