settingsAccountsettings
Menusettings

iPad ödeme bilgileri reddedildi hatası (garanti sanalkartdan olabilir mi)

0 oy
Bir senedir iphonumda kullandğım ve paralı parasız bir sürü uygulama aldığım hatta itunes store un açılmasıyla filmler ve müzikler satın aldğım kartımla bu akşam yeni resetlediğim ipad ime film indirmek istedim. Store'a girdim filmi buldum al tıkladım ve benden ödeme bilgilerimi doğrulamamı istedi. Güvenlik kodu boştu. Orayı Garanti Sanalkart olduğu için 000 şeklinde doldurdum ( daha öncede öyleydi sorun yoktu) Sonra bir uyarı aldım ödeme bilgileri geçersiz lütfen başka ödeme şekli seçin diye. Sinir oldum 2 saattir bunu hallemeye çalışıyorum en sonunda iphone dan girip hesabımı görüntüle dedim. Gene güvenlik kodu boştu 000 girdim gene ödeme bilgileriniz reddedildi dedi o zaman karta mı birşey oldu nedir problem yardımcı olabilirseniz beni çok mutlu edersiniz bir film izleyecektik kursağımızda kaldı.
4, Ocak, 2013 iPad kategorisinde derinsagmanli (120 puan) tarafından soruldu
Mustafa Beyin söylediğine ilave olarak, Apple ID hareketlerini kontrol etmenizi tavsiye ederim. Garanti üzerinde benim de yaşadığım bir sorundu. Alınan ancak ücreti tahsil edilemeyen App'lerin birikmesi sonucu oluşabiliyor.
apple id hareketlerini nereden izleyebiliriz acaba ?
Bilgisayarda iTunes üzerinden hesap bilgilerinize girdiğinde ödeme bekleyen satın almalar falan varsa orda gözükecektir. Onları ödeme yapmadan diğer türlü alışverişe izin vermiyor olabilir.

2 Cevaplar

0 oy
Sanal Kart da olsa güvenlik kodu bulunur ve 000 olacağını hiç sanmıyorum. Bankanızla iletişime geçip sanal kartınızın güvenlik kodunu öğrenin.
4, Ocak, 2013 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Beyefendi size şöyle söyliyim oraya herhangi bir kod yazdığımda güvenlik kodu geçerisiz yazısı geliyor ama 000 yazınca ödeme bilgileriniz reddedildi sizce bu doğrulamaz mı kodun 000 olduğunu ?
Olabilir tabii. Bu durumda Sanal Kart'ta limitiniz olup olmadığını bir kontrol edin. Sanal Kart limiti kullandıkça azalıyor ve arada sizin limiti arttırmanız gerekiyor. Ben de Garanti Sanal Kart kullanıyorum ve ara ara arttırıyorum bittikçe.
0 oy
bende de aynı sorun vardı. meğer kredi kartında para kalmamış. biraz para yatırdım. sonra itunes'den bekleyten ödemelerimi yaptım. sorun düzeldi.
9, Ocak, 2013 hakanyilmazlar (500 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
15, Nisan, 2013 App Store kategorisinde stezgel (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
22, Şubat, 2012 iPhone kategorisinde ozgurktekin (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
1, Eylül, 2014 App Store kategorisinde Erkani mert (270 puan) tarafından soruldu
...