settingsAccountsettings
Menusettings

Ücretli uygulama güvenlik problemi?

0 oy
Mustafa Bey, öncelikle biz ipad kullanıcılarına yardımcı olduğunuzdan dolayı size minnettarız. Bilgilendirme yazilarinizi okudum ancak sorunumun cevabına ulaşamadım, ipadi ilk aldığımda bahsettiğiniz şekilde kartsız apple kimliği oluşturdum daha sonra ücretli bir uygulama almam gerekti ve bende kredi kart bilgilerimi girerek uygulamayi satın aldim ancak aradan bir sure zaman geçmesine muteakip bir ücretli uygulama daha satın almak istemiştim ki bana kredi kart bilgilerini sormadan uygulumayı yüklemeye başladı, şimdi size sorum; daha önceki alişverişimde girdiğim kart bilgilerini kendi bünyesine kayıt mı etti, tekrar kart bilgilerini sorması gerekmezmiydi veyahut her uygulama alışımda ben kart bilgilerimin tekrar sorulmasini istiyorum guvenlik açisından, bunu nasil sağlayabilirim? Teşekkürler.
16, Aralık, 2012 App Store kategorisinde Marzuphane (120 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy

Apple'a bir kere kart bilginizi verdiğiniz zaman bunu kaydediyor. Bu noktada Apple'a güvenmekten başka çareniz yok. Benim gibi tüm dünyada yaklaşık 200 milyon kişinin kredi kart bilgileri Apple'da kayıtlı. Şu ana kadar herhangi bir suistimal veya güvenlik ihlali olmadı.

Zaten olsa hemen haberiniz olur ve itiraz edebiliyorsunuz aşağıdaki yazıda paylaştığımı gibi:

http://www.iphoneturkey.com/2011/09/itunes-app-store-satinalma-gecmisi-sorunlari-ve-itiraz.html

Fakat yine de ben kart bilgilerimin kayıtlı olmasını istemiyorum diyorsanız önce aşağıdaki linkte paylaştığımız şekilde hesabınızı kredi kartsıza dönüştürün:

http://www.iphoneturkey.com/2011/04/iphone-ve-ipadde-apple-hesap-bilgilerini-degistirme.html

Sonra da aşağıdaki yazıda paylaştığımız gibi bir hediye kartı satın alıp hesabınıza TL yükleyin. Bu sayede kredi kartı kullanmadan App Store'dan uygulama indirebilirsiniz:

http://www.iphoneturkey.com/2012/12/itunes-hediye-kartlari-gift-cards-nasil-kullanilir.html

16, Aralık, 2012 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
9, Şubat, 2014 App Store kategorisinde TubaT (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
2 cevap
...