settingsAccountsettings
Menusettings

İphone 4 power tuşu basmaması ve kulaklık socket problemi

0 oy

Merhabalar,

Vodafone'dan kontratlı aldığım teleservice garantili İphone 4 16 gb cihazın ilk aldığım andan itibaren kulaklık socketi düzgün çalışmıyordu,(kulaklığı tam oturttuğumda sol kulaklıktan ses gelirken, biraz çektiğimde ikisindende geliyor fakat kulaklığı el ile desteklemem gerekiyordu kulaklığı pek kullanmadığım için ve servisten dönüşün de geç yapılması nedeniyle önemsemedim) Daha sonrasında İOS 5.1'i yüklediğimde bazı uygulamalarda ses çıkmaması sorunu ve ses açma kapama tuşu ve ses ayarını alçaltma yükseltme tuşu düzgün çalışsada ekranda düzgün gözükmemeye başlamıştı... Backup alıp tekrar yüklediğimde bu sorunları da aştım.... Geçenlerde üst kısımdaki power tuşu kitlendi ve içine gömüldü... Çok zorladığımda anca basıyordu. Vodafone Red servis aradım ve bir kaç gün içinde geldiler... Gelen arkadaşa sorunları ilettiğimde bunların standart arıza olduğunu daha çok iphone 4 16 gb'de görüldüğünü ve genelde değişimin yapıldığını söyledi... Yazılımsal olarak yaşadığım sorunları aktardım fakat şuan düzgün çalıştığını ve problemin sadece power tuşu ile kulaklık socketinde olduğunu belirttim..

Teleservice sayfasına girdiğimde ise :  KULAKLIK GIRISINDE SORUN VAR-POWER TUSU CALISMIYOR-SES ARIZASI-sim kizagindan imei alindi-TUS ARIZASI-UYGULAMA SESLERI CIKMIYOR şeklinde kayıt yapıldığını gördüm... Teknik olarak tüm problemleri yazıp detaylı inceleme yapılması gerektiği için böyle yazdığını düşünerek önemsemedim... 

Şu anda teleservice sayfasında ;

Yapılan işlemler: Tamirsiz iade.-Cihazinizda sivi temasi tespit edilmistir.-gerekmektedir. Degisim bedeli KDV dahil 840 TL dir.-Sikayetinizin giderilmesi icin cihazinizin degismesi-Fiyatin kabul edilmesi durumunda ltfen onay bilgisi-ile birlikte cihazinizi servisimize gnderiniz.

şeklinde durumu bildirmişler ve benden herhangi bir onay almamalarına rağmen cihazı kargoya vereceklerini söylüyorlar.. 

Bir kaç kere yağmur altında kullanım dışında herhangi bir düşürme vs. söz konusu değil... Bu sıvı temasına girer mi?

İnternette yaptığım aramada bir kaç kişinin daha aynı sorunla karşılaştığını gördüm, fakat devamı gelmemiş... 

Yapabileceğim yada yaptırımı olan bir durum söz konusu mudur?  Sadece power tuşu ve ses socket'ini tamir edip gönderemiyorlar mı?

Bilgi için teşekküler....

9, Nisan, 2012 iPhone kategorisinde serkansari (130 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+2 oy
Tuketici mahkemesi hakem heyetine basvuru yapin tabii cihazda sivi temasi olmadigina guveniyorsaniz arkadasimin basina geldi boyle bi olay sirkecide ithalatci bi firmada ayni sekilde sivi temasi var diye diretti. Bizde cihazi baska bir firmaya goturup boyle bi sorun varmi yokmu diye ogrendik sonuc olarak yok denildi ve tuketici mahkemesine basvuru yaptik denilince yeni cihaz verildi vee bizim cihazdaki problemde uyut uyandir tusu calismiyordu.
9, Nisan, 2012 MiDNiGHT (7,590 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
8, Temmuz, 2012 iPhone kategorisinde Gokhank (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
16, Haziran, 2012 iPhone kategorisinde kingkilla (220 puan) tarafından soruldu
...