settingsAccountsettings
Menusettings

Bir soruya cevap yazarken, başka bir sitenin link'ini paylaşabilir miyiz?

0 oy
Sorum Mustafa Bey'e, Mustafa Bey; ben bazen arkadaşların sorusuna cevap verirken, başka bir sitede çok iyi cevabı bulunduğu için link vermek istiyorum. Ama bu link reklam teşkil eder mi bilmiyorum. Özellikle bu link kendi blogumdan ise, sanki alenen reklam yapmışım gibi olduğundan içim rahat etmiyor. Bunun için Google'dan "şunu şunu şunu" aratın, ilk çıkana tıklayın diyorum. Tabi bu da dolaylı olarak arkadaşları uğraştırıyor.. Sizce ne yapmalıyım.. Anlayışınız için teşekkür ederim.. :)
29, Mart, 2012 Genel kategorisinde Mumy (4,690 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+1 oy
 
En İyi Cevap
Açıkçası her konuda olduğu gibi bu da niyete bakar. Bizim sitemizde olmayan fakat başka bir sitede bulunan bir içerik var ise tabii ki link vermede sakınca yok.

Fakat linkini vereceğiniz site ile ilgili şunlara dikkat etmenizde fayda var:

1) Linkini verdiğiniz sitedeki yazı orijinal mi? Yani yazıyı kendileri mi hazırlamışlar yoksa başka bir siteden kaynak göstermeden kopya mı yapmışlar. Maalesef bu kopyalama olayı ülkemizde çok yaygın.

2) Linkini verdiğiniz sitede yazıdan çok reklam var mı? Özellikle kullanıcıyı yanıltan yazı içi reklamların olmaması çok önemli. Dikkat ettiyseniz bizim hiç bir yazının içinde reklam yok. Çünkü kullanıcı reklamdaki görseli yazının parçası sanıp tıklayabiliyor.

3) Son olarak linkini verdiğiniz site işini iyi niyetle ve hakkıyla mı yapıyor, eğer öyleyse sorun yok.

Ben insanları, siteleri veya kurumları değerlendirirken hep niyetlerine bakıyorum. Bu sayede karar vermem çok kolay oluyor :)
29, Mart, 2012 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Anladm ve gerçekten çok haklısınız.. Teşekkürler.. :)
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
9, Eylül, 2013 Genel kategorisinde mucahit.s (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13, Ağustos, 2013 Genel kategorisinde Kuatolives (898 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
29, Aralık, 2011 Genel kategorisinde Bozobey (19,740 puan) tarafından soruldu
...