settingsAccountsettings
Menusettings

Bakiyesi olan apple store US'den, TR'ye geçemiyorum.

–1 oy

@gmail.com adresi ile apple ID aldım ve kredi kartımla sorunsuz bir şekilde TR mağazasında 7-8 aydır kullanıyordum. Ancak, ABD'den satın aldığım gift kartı kullanmak için mağazayı US yaptım ve redeem yaparak kartı yükledim. Alışverişten sonra tekrar TR mağazasına geri dönmek istedim ancak US mağazası hesabımda 0,02 $ kaldığı için ülke değişikliğine izin verilmedi. Kredi kartım TR olduğu için onu da kabul etmedi ve tekar gift kart alma imkanım yok. Bağışlayayım gitsin dedim ancak öyle bir seçenek yok:(

1)  Tek hesapla TR'den devam edebilmem için bir yöntem var mıdır? Yoksa yeni bir ID alarak çift hesap mı kullanmaya devam etmeliyim?

2) Çift hesap kullanmamın bir sakıncası olur mu? Şu ana kadar aldığım uygulamaları güncelleyebilecekmiyim?

3) Hesabımda tanımlı mail adresimi (@gmail.com) başka bir mail adresi (@yahoo.com) ile değiştirsem  ve @gmail.com ile yeni bir ID alabilecek miyim? Bu durumda şu ana kadar aldığım uygulamalar mail adresini değiştirdiğim (@yahoo.com) eski hesabımda mı kalıyor yoksa yeni aldığım (@gmail.com) hesabımda olacaklar?

Biraz uzun bir soru oldu ancak umarım karışık olmamıştır. Cevaplarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

 

12, Mart, 2012 App Store kategorisinde nargile_99 (110 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
14, Mart, 2012 iphonedoso (2,510 puan) tarafından cevaplandı
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,916 soru

32,024 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
16, Ekim, 2011 App Store kategorisinde Mumy (4,690 puan) tarafından soruldu
...