settingsAccountsettings
Menusettings

Var alon Apple ID'mizin e-mail adresini değiştirebilirmiyiz?

0 oy

Yaklaşık bir yıldır kullandığım ve sanal kartımın da tanımlı olduğu Apple ID'imin adres,kredi kart bilgilerim ve bu güne kadar ücretli ve ücretsiz almış olduğum uygulamalarımı değiştirmeden ve kaybetmeden sadece e-mail adresini (Tabi Apple ID'm de değişecek örneğin xxxx@hotmail.com) sorun yaşamadan değiştirebiliyormuyuz ?

Aşağıda linkini verdiğim adresi buldum ancak hata yapmamak adına size danışmak istedim.

https://appleid.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MyAppleId.woa/

iPhone'umu ve iTunesi kullanmayı sizde öğrendim bu konuya da sizlerden yardım alacağıma inanıyorum,şimdikten yanıtlarınız için teşekkür ederim.

15, Şubat, 2012 Genel kategorisinde Mustafa ESEN (460 puan) tarafından soruldu
28, Şubat, 2012 mustafatan75 tarafından düzenlendi

2 Cevaplar

0 oy
Evet bahsettiğiniz linkten değiştirebilirsiniz. Ben de bu konuyla ilgili bir yazı yazmayı düşünüyordum bu aralar :)
15, Şubat, 2012 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Üstadım merhaba.
Cevap için teşekkür ederim, madem bu konuda yazınız olacak o zaman
yazınızdan sonra tüm detayları öğrenip öyle bu işi halledeyim.
Yazınızı bekliyorum :)
Kalın sağlıcakla
Bende yazınızı beklerim :)
0 oy

Yazıyı nihayet yazabildim :) Gecikme için kusura bakmayın :

http://www.iphoneturkey.com/2012/02/apple-id-kimligi-email-degistirme.html

28, Şubat, 2012 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
Teşekkürler üstadım:)
Mustafa Üstadım detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim.
İşlemi yapmadan kafama takılan bir hususu danışmak istedim,Ajanda(Takvim ) ve Anımsatıcıyı çok aktif kullanıyorum ve tabi iCloud ile senkronize olduğundan gerektiğnde PC'den de gerekli notları yazıp veya revize edebiliyorum.Ben Apple ID ve iCloud için aynı mail ve şifreyi kullanıyorum ,acaba Apple ID'mdeki mail adresini değiştirince iColud mailim de değişecek mi ? yoksa iCloud mail adresi eskisi gibi mi kalacak ?
Şu an Hotmail kullanıyorum.
Yazıda da belirttiğim gibi hesap değişmiyor. Dolayısıyla iCloud hesabınız da bu değişiklikten etkilenmeyecektir. Bir de tek iCloud'a yeni email adresi ile tekrar giriş yapmanız gerekebilir.
Değişmiyor derken Apple ID mail'im yeni,iCloud için eski mail'imi mi kullanmalıyım.Şu yüzden kafama takıldı,hani gerektiğinde evdeki diğer şahıslar için (Örnek birkaç iPhone için ) aynı Apple ID kullanabiliyorduk ancak rehberler karışmaması için farklı iCloud hesabı kullanıyorduk,işte buna takıldım iCloud'da ki eski veriler için eski iCloud mail'inin bağlı olduğu hesaba mı devam etmeliyim .
Kusura bakmayın üstadım ,sorumu tam anlatabilmek için biraz uzun yazdım :)
Saygılar
iCloud için eski emaili kullanamazsınız değiştirdikten sonra. iCloud'a login olarken kullandığınız Apple ID'niz de değiştiği için. Girişte kullandığınız email adresi değiştiğinde iCloud'a login olmak için de kullandığınız email adresi de değişmiş olur.

App Store'a login için ne geçerli ise iCloud'a loginde de aynı mantık geçerli.
Tamamdır üstadım ,yani Apple ID'min bağlı olduğu mail adresini değiştirince iCloud'un bağlı olduğu mail adresim de değişmiş oluyor ve yine yeni mail adresimle her iki kısma giriş yapabiliyorum.Ve iCloud'daki eski bilgilerime de ulaşmış oluyorum.
Doğru anlaış mıyım hocam :)
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,913 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

...