settingsAccountsettings
Menusettings

iPad 2 alacağım ama kararsızım.

0 oy
Merhaba,
Ben iPad 2 almayı düşünüyorum.Fakat Apple markasıyla ilgili yakından uzaktan alakam yok.Hiç kullanmadım.Sadece 1-2 forumda ve sizin sitenizde gördüğüm,okudum şeylerden bir kaç bilgi edinebildim.Birkaç sorum olacak:

1)Mesela ben iPad 2 aldım.İlk kutusundan çıkardım.iTunes'i yüklemek gerekiyormuş.Onu bilgisayara yükleyecek, sonra da iPad'ime yollayacakmışım.Nasıl olacak gönderme işlemi?

2) iTunes ücretli mi? Ve iPad'de kendiliğinden yüklü hiç oyun var mı?

3) Benim gibi hiç Apple kullanmamış birisi olarak, iPad 2'yi kullanmak zor olur mu?

4) iPad 2'nin de<zavantajları neler?

Yardımlarınızı bekliyorum.Ona göre alacağım.Şu anda Samsung Galaxy Tab 10.1'e de bakıyorum ama o yatay olduğu için pek dikkatimi çekmedi.
12, Şubat, 2012 iPad kategorisinde Elena (130 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+1 oy

1) Sanırım sizi yanlış bilgilendirmişler. iTunes ilk aktivasyon için gerekiyor. (Gerçi iOS 5 ile artık zorunlu değil). Yapmanız gereken http://www.apple.com/itunes/download/ adresinden iTunes'u indirip bilgisayarınıza kurmak. Ardından da iPad'i kutusundan çıkarıp USB kablosuyla bilgisayara bağlamak. Zaten aktivasyon otomatik oluyor.

2) Hayır değil :)

3) Beklediğiniz şeyleri yapamayacak olması dezavantaj. Fakat bunların ne olduğunu bilemediğim için birşey yazamıyorum :) Özetle ne için iPad almak istediğinizi belirtirseniz ben de ona göre yapıp yapmayacağını kısaca yazabilirim.

12, Şubat, 2012 mustafatan75 (50,026 puan) tarafından cevaplandı
İlk olarak cevapladığınız içi teşekkürler.

Ben genel olarak, e-kitap tan kitap okumak istiyorum (vardır diye düşünüyorum bir arkadaşımda Galaxy var ondan biliyorum ama iPad'de var mı bilmiyorum), müzik dinlemek,Facebook,Twitter, Tumblr gibi sosyal paylaşım sitelerine bakmak,oyun oynamak ve Youtube'tan video izlemek istiyorum.Yani eğlence olarak kullanacağım.İş amaçlı kullanmayı düşünmüyorum.
Bir de film, müzik gibi şeyleri bilgisayardan iPad'e atabiliyor muyuz? O benim en çok merak ettiğim konu.Yoksa sadece iTunes'ten mi indirebiliyoruz?
Bahsettiklerinizin çoğunu yapabiliyorsunuz. Fakat gözardı etmemeniniz gereken iki önemli konu var. Birincisi iOS tabanlı cihazlar yani iPhone ve iPad bilgisayarınız gibi dilediğiniz uygulamaları veya işlemleri yapabileceğiniz cihazlar değil. Yani sadece Apple'ın izin verdiği şeyleri yapabilirsiniz.

Ayrıca ülkemizdeki iTunes Store'daki müzik veya film satışı olmadığı için bunları bilgisayarınızdan transfer etmeniz gerekecek:

http://www.iphoneturkey.com/2009/09/bilgisayardan-iphonea-nasil-sarki-yuklenir.html

http://www.iphoneturkey.com/2010/05/handbrake-ile-ipad-ve-iphone-icin-altyazili-video-hazirlamak.html

Daha bunun gibi birçok yazı için lütfen aşağıdaki Acemiler sayfamızı ziyaret ediniz:

http://www.iphoneturkey.com/yeni-baslayanlara
Yardım için çok teşekkürler.Benim bir de merak ettiğim eBook'ta okuyacağımız kitapları da mı iTunesten ya da Apple App Store'dan indiriyoruz?
iBooks'ta sadece ücretsiz ingilizce kitaplar var. Fakat bilgisayarınızdan aşağıdaki yazıda paylaştığımız gibi PDF veye e-pub formatındaki elektronik kitapları yükleyebilirsiniz:

http://www.iphoneturkey.com/2010/08/iphone-ve-ipadde-ibooks-ile-pdf-kullanimi.html
Çok teşekkürler. :)
0 oy
Öncelikle hayırlı olsn.. iPad 2 ile ilgili bir şeyler söylemeden önce Mart gibi yeni nesil bir iPad'in çıkacağını biliyor musunuz diye sormak istiyorum.. İsmi iPad2S veya iPad3 fark etmez. Ama yeni bir iPad çıkacağından haberiniz olsun. Ayrıca bu iPad çıktığinda iPad2'lerin çok ucuzlayacağını söyleyenler var. Hatta Amerika fiyatları 300$'a düşecekmiş. iPad2'nin içinden oyun tarzı uygulamalar hazır bi şekilde çıkmıyor. Ama biraz araştırma yaparsanız AppStore aracılığı ile ne kadar çeşit uygulama indirebileceğinizi göreceksiniz. Gerek bu site gerek başka siteler olsun ( benim de bu konuda bir blogum var.. :D ) biraz araştırırsanız bu cihaz ile neler yapabileceğinizi göreceksiniz.. Tekrar hayırlı olsn.. :) Güle güle kullanın..
12, Şubat, 2012 Mumy (4,690 puan) tarafından cevaplandı
Cevap için teşekkürler ama ben henüz iPad 2'yi almadım :D Ve evet haberim var yeni nesil iPad'den.Ona da bakacağım.Tabi sabredip bekleyebilirsem iPad 3'ü almayı çok isterim. :)
Benim bir arkadaşım da aynı sizin gibi şuanda.. 2 aydır sabrediyor o, ama o kadar az kalmasına rağmen hala gidip iPad2 alsam mı diye düşünüyor.. :) Önemli olan zaten alma aşaması, gerisi kolay.. Bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz. :)
“My
Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere iPhone, iPad veya iTunes ile ilgili sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

23,912 soru

32,025 cevap

23,916 yorum

33,224 kullanıcı

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
2 cevap
22, Eylül, 2015 iPad kategorisinde Kerimduxt (3 puan) tarafından soruldu
...